LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW

Oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu.

Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot - Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję".

Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Najczęściej jednak w Polsce i ze szczególnym umiłowaniem w lubelskiej Kawiarni Artystycznej Hades.

Swoje płyty grupa nagrywała (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.

Zespół stworzyli i tworzą

Laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej.

Image
Piotr Bogutyngitara elektryczna
Jola Sip śpiew
Krzysztof Nowakgitara basowa
Marek Andrzejewskiśpiew, kompozycje, teksty, gitara
Piotr Selimśpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe
Katarzyna Wasilewskaskrzypce
Tomasz Deutryk perkusja
Jan Kondrakśpiew, kompozycje, teksty
Image

pianista, kompozytor, wokalista, aranżer, teraz też doktor ...